Tijdelijke opvang Dinkeloord
In hotel Dinkeloord bij Beuningen is een tijdelijke noodopvang van asielzoekers en statushouders. In de opvang wonen maximaal 94 mensen. De tijdelijke noodopvang is nodig vanwege het tekort aan opvangplekken en overvolle asielzoekerscentra. Op deze pagina leest u meer hierover en plaatsen we steeds actuele informatie.
Duur van de opvang
De opvang is gestart op 30 mei 2024. Op 28 mei 2025 heeft de gemeente een nieuwe vergunning verleend voor de periode tot 29 mei 2025. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken bezwaar maken tegen deze vergunning. Hoe dat moet, leest u op Bezwaar maken tegen besluit.
Contact met de opvanglocatie
Het COA verzorgt de opvang in het hotel en begeleidt de asielzoekers en statushouders in de opvang. Medewerkers van het COA geven onder andere uitleg over de Nederlandse samenleving. Ook geven ze samen met vrijwilligers taallessen. Kinderen in de opvang volgen ook taalonderwijs. Er is 24 uur per dag beveiliging aanwezig op het terrein.
- De locatie is bereikbaar via 06 - 11 22 77 56, of per e-mail: fmmnlosserno@coa.nl
- De gemeente is bereikbaar via 053 - 537 74 44, of per e-mail: Lvo@losser.nl
Asielzoekers en statushouders
In Dinkeloord verblijven asielzoekers en statushouders. Het zijn gezinnen en mensen die alleen reizen, uit verschillende landen. Asielzoekers zitten in de asielprocedure waaruit moet blijken of ze in Nederland mogen blijven. Statushouders zijn mensen die de asielprocedure hebben doorlopen en nu wachten op een woning. De statushouders in Dinkeloord blijven in deze regio wonen, en kunnen vanuit de opvang al starten met inburgeren.
Buurtoverleg
Regelmatig overleggen we met de buurt over de gang van zaken rond de tijdelijke opvang. Verslagen en documenten die we tijdens deze overleggen delen, plaatsen we hieronder.