Opvang Oekraïense vluchtelingen
De gemeente Losser heeft de wettelijke taak om 150 Oekraïense vluchtelingen op te vangen.
Nieuwe opvanglocatie
De vluchtelingen uit Oekraïne worden nu op deze locaties opgevangen:
- Hotel De Grote Zwaan in De Lutte
- Voormalig hotel Marktzicht in Losser
- Verschillende woningen in onze gemeente
De huurovereenkomst van voormalig hotel Marktzicht loopt eind 2025 af. De gemeente is daarom op zoek gegaan naar een nieuwe locatie. Die is gevonden aan de Gildehauserweg 25 in Losser. Op de plek van de voormalige tennisbanen. Het gaat om een tijdelijke opvanglocatie voor 5 jaar. Op deze plek worden 7 woonunits geplaatst. Hiermee ontstaat ruimte voor maximaal 42 bewoners. In de loop van 2026 komen er nog 2 units bij. In totaal kunnen er dan maximaal 54 mensen op de locatie wonen. De woonunits zijn geschikt voor 4 tot 6 personen en worden ingericht met een eigen tuintje en parkeerplaats. Door de grijze kleur en groene aankleding passen de woonunits goed in de omgeving.
Soort vluchtelingen
De mensen die naar deze locatie verhuizen zijn Oekraïense vluchtelingen die al langer in Losser wonen. De kinderen gaan naar school en de volwassenen hebben werk. De gemeente helpt als dat nodig is.
Vergunning en planning
Het terrein van de nieuwe opvanglocatie is volgens het bestemmingsplan niet bestemd voor tijdelijke woonunits. Daarom heeft de gemeente een vergunning nodig. De gemeente vraagt hiervoor een buitenplanse omgevingsplanactiviteit (BOPA) aan. De gemeenteraad brengt op 11 november advies uit over deze aanvraag. Bij een positief advies kan de bouw starten. De gemeente begint wel al met de voorbereidingen. Zoals het bouwrijp maken van het terrein.
Hoe lang
De opvang op de nieuwe opvanglocatie is voor 5 jaar. De gemeente vraagt ook een vergunning aan voor 5 jaar. Daarna wordt bekeken of verlenging nodig is. Daarvoor is dan wel weer een nieuwe vergunning nodig. De uiteindelijke duur van de opvang hangt natuurlijk ook af van de situatie in Oekraïne.
Contact
Heb je vragen over de opvang van Oekraïners? Stuur dan een mail naar oekraine@losser.nl.