Activiteitencentrum voor Losserse jeugd feestelijk geopend

Koken, muziek maken, dansen: allemaal activiteiten die de jongeren uit gemeente Losser straks samen gaan organiseren in het Jongeren Activiteiten Centrum aan het Nilantspad op Sportpark Brilmansdennen. De afgelopen maanden zijn de jongerenwerkers van Stichting Fundament samen met jonge Groep bij het activiteitencentrumvrijwilligers druk bezig geweest met de voorbereidingen. De voormalige kantine van AJC ‘96 (nu SV Losser) is helemaal ingericht en het activiteitenaanbod staat. Vandaag werd het activiteitencentrum feestelijk geopend door wethouder Marian Oosterbroek.

Ontwikkelen op basis van interesses

Ron Naafs, jongerencoach van Stichting Fundament: ‘Met het Jongeren Activiteiten Centrum willen we jongeren een plek bieden om zichzelf te ontwikkelen op basis van hun interesses en talenten. Het activiteitencentrum is niet een hangplek, maar juist een plek waar je kunt proeven aan activiteiten die je misschien nog niet kent. Denk bijvoorbeeld aan een muziekworkshop. Stel een groepje jongeren doet een workshop om te leren DJ’en. En het blijkt dat zij dit echt leuk vinden. Dan krijgen zij bij ons de vrijheid om dit samen verder voort te zetten. Het is dus niet zo dat wij zeggen: dit is het centrum en dit zijn de activiteiten. Deze vullen we samen met de jongeren in op basis van waar zij enthousiast van worden.’

Trots op het resultaat

Wethouder Marian Oosterbroek: ‘Een plek waar jongeren laagdrempelig de ruimte krijgen om hun interesses en talenten te ontdekken is van ontzettend veel meerwaarde voor onze gemeente. Ik vind het ook erg mooi dat deze plek gecreëerd is sámen met de jongeren in plaats van voor de jongeren. Een groepje betrokken jongeren uit onze gemeente heeft deze plek zelf opgeknapt. Zij hebben hier zelf de muren geschilderd, leuk aangekleed en al activiteiten bedacht. Als gemeente zijn we daar super trots op. Ik nodig alle jongeren uit de gemeente Losser dan ook van harte uit om de komende tijd de activiteiten in de gaten te houden. Twijfel niet en kom een keertje langs!’

Volg de activiteitenkalender op Instagram

Ron: ‘De activiteiten in het activiteitencentrum zijn bedoeld voor alle jongeren in de gemeente Losser. Wil je weten wat we organiseren en wanneer? Hou dan onze instagrampagina @fundament_jeugd_support in de gaten en kom gezellig langs!’